Kadın Boşalması Hakkında Merak Edilen 15 Soru

KADIN BOŞALMASI HAKKINDA MERAK EDİLEN 15  SORU

1-Bu  Nedir ?

Sanıldığının aksine, boşalmak için illa bir cinsel ilişki veya penise gereksinim yok. Sadece idrar yaptığımız bir boru olan sağlam bir üretraya ihtiyacımız vardır. Cinsel uyarılma ve orgazm sırasında üretradan salınan sıvının çıkması sonrasında boşalma gerçekleşir.  Bu sıvıda bir miktar idrar olabilir veya hiç olmayabilir de, bu sıvı  cinsel uyarılma sırasında vajinadan ıslaklık ve kayganlık sağlamak için salınan sıvıdan aslında farklıdır.

2-Her Kadında Boşalma Gerçekleşir mi ?

Yapılan çalışmalar göstermiştir ki, kadınların %69.23’ünün orgazm sırasında boşalma yaşadığı sonucuna varılmıştır.  233 katılımcıya sahip araştırmada, %54’ün en az bir kere boşalma yaşadıklarını %14’ü ise orgazm ile birlikte boşalma yaşadıklarını ifade etmişlerdir. Tabiî ki hiç boşalama durumu da söz konusudur.

3-Boşalma ile Fışkırtma (squirting) Aynı Şey mi?

Bir çok kişi bu terimleri  birbirlerinin yerine kullanmaktaysa da aslında aynı şeyler değildir. Fışkırtma daha çok yetişkin filmlerinde görülen,  boşalmadan daha yoğun ve abartılı bir sıvının çıkması halidir. Bu sıvı aslında boşalma sıvısıyla birlikte mesanedeki idrarı üretra yoluyla çıkarma işlemidir. Yani kısaca idrar yapma halidir.

4-Boşalma Sıvısının İçeriği Nasıldır ?

Kadın boşalmasına  bağlı sıvıda,  seyreltilmiş süt görünümde olup, biraz kalın kıvamlıdır. Yapılan çalışmalar erkek boşalmasındaki  semende olduğu gibi bazı bileşikleri içermektedir. Özellikle semende olduğu gibi prostatik spesifik antijen (PSA) ve prostatik asit fosfataz içeriğine sahiptir. Aynı zamanda idrarın ana unsuru olan az miktarda üre ve kreatinin de vardır.

5-Bu Sıvı Nereden Geliyor ?

Bu sıvı bir nevi kadın prostatı diğer tarif edilen Skene bezinden geliyor. Skene bezleri  karşıklı sağlı,sollu olmak üzere vajinanın hemen ön duvarında idrar yollunu çevreleyen yapılardır.  Her ne kadar bu bezler 1800’lerin sonunda Alexander SKENE tarafından keşfedilmiş ise de prostata benzerliği yakın dönemde ortaya konmuştur. Bu bezlerin açıklığı ne kadar artarsa o kadar fazla sıvı salgılanması olmaktadır. Anlaşılacağı üzere skene bezi boşalma fonksiyonu için hayati bir öneme sahiptir.

6-Yani İdrar Değil mi ?

Hayır, içinde bir miktar idrara ait üre ve kreatinin maddeleri içeren bir sıvıdır.  Bunun yanında özellikle fışkırtma (squiring) esnasında tabiî ki bolca idrar söz konusudur.

7-İdrar Yaptığımda Boşalma da Olabilir mi ?

İdrar ile boşalma sıvısının kimyasal olarak bazı özellikleri benzese de  aynı olduğu anlamına gelmez. Ancak idrar yaptığımız anda boşalma olmaz.  Ancak boşalma ile birlikte idrar gelmesi olabilir.

8-Boşalma Sırasında Ne  Kadar Sıvı Atılır ?

2013 yılında yapılan çalışma sonrasında, boşalma ile birlikte 0,3-150 ml arasında sıvı çıkışı olmaktadır. Bu da yaklaşık yarım su bardağı kadardır diyebiliriz.

9-Boşalma Nasıl Bir Duygudur?

Boşalma sırasındaki haz duyusu kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Bazı insanlar boşalma olmaksızın gelişen orgazmda bile farklı bir duygu hissetmeyebilirler. Bir kısmı ise uylukları arasında gerçekleşen bir titreme ve sıcaklık hissi duyarlar.  Her ne  kadar gerçek boşalmanın orgazm sırasında gerçekleştiği söylense de, bazı araştırmacılar G-noktası uyarılmasına bağlı olarak ta orgazm olmadan da boşalma gerçekleşebilir.  Uyarılma eşiğiniz, uyarılma şiddetiniz, cinsel ilişki pozisyon ve tekniği boşalmanın en önemli etmenidir.

10-Boşalma Sıvısının Tadı Nasıldır ?

2014 yılında yapılan bir çalışmaya göre bu sıvının tadı tatlıcadır. Eski Hindistan’da tanrıların nektarı diye alınan sıvıya benzediği iddia edilmektedir.

11-Nasıl Kokar ?

Aslında net bir kokusu yoktur, idrar kokusuna benzememektedir.

12-Boşalma ve G-Noktası  Arasında Bir Bağlantı Var mı ?

Bu konu hakkında hala net bir görüşe varılabilinmiş değildir. Bazı bilimsel yayında G-noktasının uyarılması ile gerek orgazm gerekse boşalma ile direkt bağlantılı olduğunu söyleseler de,  bir kısmı bu durumun doğru olmadığını ifade etmektedirler. Aslında G-noktası diye tarif edilen klitorisin vajina içerindeki uzantısıdır. Kimi zaman bunun net yerini bulmak için çok zorlanılmış ve hala gizemini koruduğunu ifade etmek doğru olacaktır.  G-noktası bulunup uyarılsa bile aslında klitorisinizi uyardığınızı bilmek faydalı olacaktır. G-noktanızı bulup uyarabiliyorsanız boşalma ve orgazmı keyifli hale getirmek mümkün olabilir.

13-Boşalmayı Nasıl Keşfeder ve Kazanırım

Boşalmayı keşfetmek ve deneyimlemek, bisiklete binmeyi öğrenmek gibi olmasa da, size neyin daha iyi geldiğini, hangi uyarıların boşalma eşiğine yaklaştırdığını öğrendikten sonra mümkündür. Aslında seks sırasında sizi hangi durum, duygular, davranışlar yukarı çıkarıyor, hangileri ise negatif etkiye sahip olmaktadır. Bunları net bir şekilde bilmeniz. Pozitif tarafların sayısını ve yoğunluğunu artırmaktır. Esas olan

14-Boşalmayı Keşfetmek İçin Hangi Pratikleri Yapmalıyım?

Sürekli pratik yapmak, kendi kendinizi uyarmak, neyi sevdiğinizi keşfetmenin en iyi yollarından biridir. Bu tarz egzersizleri bir partnerle birlikte yapmanın da zararı yoktur. Hatta G- noktasını bulma ve uyarma konusunda partneriniz sizden daha başarılı olabilir.  Zaman zaman vajinanızın ön duvarına ulaşmak ve uyarmak açısından açılı bir vibratör ve diğer seks oyuncaklarına ihtiyaç duyabilirsiniz.  Tabiî ki illa G-noktasını uyarmak gerekli değil, doğru klitoral ve hatta vajinal uyarıyla bile boşalmak mümkündür.  Burada önemli olan hangi uyarı ve durumun sizde işe yaradığını bulana kadar rahatlamak ve bu deneyimlerin tadını çıkarıp farklı teknikleri denemektir.

15-Ya Başaramazsam ?

Yaptığınız bu denemelerde hazza odaklanmanız, sonuca odaklanmamanız çok önemlidir. Tamamen boşalma hedefinden çıkıp, tatmin edici bir cinsel yaşam sürdürmeniz mümkündür. En önemlisi zevk aldığınız noktalar ve durumları keşfetmeniz olacaktır. Asla ümidiniz kırılmasın. Bilesiniz ki, hayatta 68 yaşına kadar hiç boşalamamış bir kadın bu deneyimi ancak bu yaşta yaşamış örneklerle doludur. Sadece zaman ayırmak gereklidir.

Dip Not

Tıpkı hayatta olduğu gibi, seks yaşantısında da hedef ile uğraşmaktan ziyade yaşanılan yolculuktan ve  an’dan keyif almayı öğrenebilmek olmalıdır.