G Noktası Nedir?

G Noktası ilk defa Alman Jinekolog Ernst Grafenberg  tarafından ortaya atılan ve kadınlarda özellikle vajinal orgasm olmasını kolaylastıran ,orgazmın süre ve derinliğini ve yoğunluğunu arttıran bir odak olarak kabul edilmiş vagen ön duvarında vagen girişinden yaklaşık 3-4 cm içeride bir bölgedir.

Bu bölgenin genel olarak klitoris saat 12 hizasında iken saat 11 ile 13 arasındaki bölgededir.

G NOKTASINI OLUŞTURAN YAPI NEDİR?

G Noktasını oluşturan yapı, yukarıda izah edildiği gibi  anatomik olarak ‘’Skene’’ bezini de içeren bir yapıdır.

Skene bezi, kalın ve geniş olan kadınlarda vaginal orgazm yaşamada hiç zorlanma olmadığı gözlenmiştir.

Skene bezleri vaginal kuruluğu ortadan kaldıran salgıyı ve cinsel aktivite başlangıcındaki ön uyarılma ile ilişkiyi kolaylaştıran kayganlıştırıcı sıvının yapılmasından sorumludur.Bu salgı ilişki başında şeffafa yakın beyaz iken uyarılmanın artmasıyla rengi süt beyazına da dönebilen bir salgı şeklindedir.

Bu bölgede cinsel uyarım sonrasında ‘’PDE5’’ DENİLEN BİR PROTEİN SALGILANMAK VE BU DA ORGAZMIN YAŞANMASINI KOLAYLAŞTIRMAKTADIR.

Bu bölgenin uyarılmasının hemen ardından zevk ve idrar yapma isteği olmakta ve daha sonrasında idrar yapma hissi kaybolup yerini sadece zevke bırakmaktadır.

        ŞU ÖNEMLİ BİLGİ AKILDAN ÇIKARTILMAMALIDIR. G NOKTASININ UYARILMASI İLİŞKİYE HAZIRLANMIŞ VE CİNSEL İLİŞKİYE HAZIR KADINLARDA OLMAKTADIR. BİR UYARILMA OLMAKSIZIN YANİ PSİKOLOJİK HAZIRLIK VE ÖN SEVİŞME OLMADAN G NOKTASININ UYARILMASI VE BUNA BAĞLI ORGAZM YAŞANMASI MUMKUN DEĞİLDİR.

‘’Skene’’ bezi dar ya da küçük olan kadınlarda orgazm derinliği ve süresinde azalma olmakta ve/veya vaginal orgazm yaşanmasında sorunlar olabilmektedir.

        G PLASTİ NEDİR?

G noktasının çeşitli enjeksiyon metodları ve mini cerrahi girişimlerle skene bezinin uyarılmasını arttırmak amaçlı yapılan girişimlerdir.

Bunların arasında en yaygın olanı ‘’HYALURONİK ASİT’’ Enjeksiyonu ve ‘’Fasiyal Katlantı’’ denilen işlemlerdir.

Her iki işlemde de uzman ellerde komplikasyonsuz ve yüz güldürücü sonuçlar alınmaktadır.