Sertleşme Sorununda PRP Tedavisi

PRP yaklaşık 30 yıldır tıp camiasında kullanılan bir işlem olup,  ilk olarak 1987’de açık kalp ameliyatlarında kan ürünlerinin transfüzyonunu azaltmak için kullanılmıştır. Günümüz tıpta kullanım alanları daha çok cerrahi ve kozmetik uygulamalarında yaygındır. Ortopedik girişimler, dental ve ağız içi girişimler, travmatik cerrahi işlemler,  plastik cerrahi işlemlerinde,  doku ve kıkırdak yenilenmesinde ve özellikle dermatolojide yara izlerinin yok edilmesinde,  yüz gençleştirme ve doku yenilenmesinde başarı ile uygulanmaktadır.

PRP’nin etkinliğinin kanıtlanmasından sonra, son 5 yıl içinde Sertleşme Sorunda tedavi yöntemi olarak uygulanabilirliği araştırılmış olup,  gerçekten bir başarı sağladığı bilimsel verilerle ortaya konmuştur. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’daki bazı kliniklerde Sertleşme Sorunu tedavisinde başarı ile uygulanmaktadır.

Sertleşme sorunu her yaş gurubunda görülse de özellikle 40 yaşın üzerinde kişilerde daha sıklıkla görülmektedir.  Özellikle şeker hastalığı,  kalp- damar hastalıkları,  geçirilmiş ameliyatlar,  obesite,  sigara kullanımı sonrasında,  sertleşmeyi sağlayan penisin kan damarları ve sinir uçlarının tahribatına neden olup cinsel yaşantıyı sekteye uğratmaktadır.  Erkekte ciddi güven kaybı, depresyon ve kimi zaman çaresizlik ve sorunu paylaşmaktan korkma,  dolayısıyla da mevcut partneriyle sorunlara neden olmaktadır.

PRP Nedir  ?

Kişiden alınan az miktardaki kanın özel bir santrifüj işleminden geçirilerek bileşenlerine ayrıştırılması ve elde edilen az miktardaki “platelet yönünden zenginleştirilmiş plazmanın”  yine aynı kişiye enjeksiyon yoluyla geri verilmesidir. Plateletten Zengin Plazma (PRP) uygulamasında,  hedef bölgeye kan dolaşımıyla taşınabilenden çok daha fazla sayıda platelet ve içeriğinde bulunan büyüme faktörlerini ulaştırmaktadır.  Hedef dokuda büyüme faktörleri, kollegen üretimi ve yeni kılcal damarların oluşmasını uyarmakta ve dokunun kendisini hızla yenilemesini sağlamaktadır.

SERTLEŞME SORUNUNDA PRP UYGULAMAMIZ

Öncelikle penis bölgenize lokal anestezik krem uygulaması yapıyoruz,  sonrasında herhangi bir tahlil amaçlı kan verilmesi gibi 60 ml, yani 1 veya 2 tüp koldan kanınızı alıyoruz, bu kanı özel bir santrifüj işleminden geçirdikten sonra,  penisin bazı bölgelerine küçük iğnelerle hazırlanan PRP’yi enjekte ediyoruz.  İşlemin toplam süresi yaklaşık 45- 60 dk arasında olup, sonarsında ek bir işlem gereksinime gerek duyulmadan, evine veya işine gidebilme imkânına sahiptir. Yapılan işlemde kişinin kendi kanı kullanıldığı için herhangi bir alerjik durum  ve enfeksiyon riski yoktur.  Peniste hiç önemi olmayan ve 2 günde geçen hafif şişkinlikler dışında hiçbir yan etkisi olmayan ve son derece güvenli bir yöntemdir.

(Detaylı bilgi ve randevu için +90 (312) 465 0578 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.)
ONLİNE RANDEVU için tıklayın!