Erkeklerin Cinsel İlişkideki Hataları

Kadın ve erkeğin yakınlaşmasında ve sürdürülebilir ilişkide büyük bir etken olan cinsellik, kimi zaman büyük sorunlar halini de alabiliyor.  Cinsel anlamda uyumsuz olan ya da mutluluğu yakalayamayan çiftler boşanma ya da aldatma sorunları ile dahi karşılaşabiliyor.

Peki cinsel hayat söz konusu olduğunda erkekler nerede hata yapıyor?

1) Ön sevişmenin yaşanmaması / ihmal edilmesi
Erkeklerin ön sevişme olmadan direkt cinsel birleşmeye yönelmeleri, birçok kadının şikayetçi olduğu konuların başında geliyor. Oysa ki kadının ön sevişme ile uyarılması ve ilişkiye hazırlanması, hem kadın hem erkek için cinselliği daha zevkli hale getiriyor. Önsevişme olmadan yaşanan cinsellikte kadın eşinin mutlu olması için orgazm taklidi yapıyor ve zaman içerisinde cinsellikten uzaklaşıyor.

Erkeklerin özel olarak eşi ile ilgilenmesi aradaki buzları eritmek ve sağlıklı bir cinsellik yaşamak için şart.

2) Seksin ardından uyumak

Sevişmenin ardından erkeğin hemen uykuya dalması ve herhangi bir temastan kaçınması, kadınların büyük kısmını rahatsız ediyor ve eşinden soğumasına neden olabiliyor. Birçok kadının kendini kullanılmış hissetmesi de bu nedenden kaynaklanıyor. Erkek, cinsel birleşmenin ardından eşine sırtını dönerek yatmamalı ve güzel sözler ile kadının gönlünü hoş tutmalı.

3) Orgazm için cinsel birleşmenin yeterli olduğunun sanılması

Kadınların orgazm olması, yalnızca cinsel birleşme ile mümkün değildir; kadınlar çoğunlukla klitorisin uyarılması ile boşalırlar. Bu nedenle cinsel birliktelik sırasında kadına dokunulması, duygusal etkileşimle birlikte çok daha güzel bir cinsel hayata sahip olunmasını sağlar.

4) Acele etmek

Cinsellik için zaman ayırmamak da erkeklerin yaptığı en büyük hatalardan biri. Kadınlar, erkeklerin seks konusunda aceleciliğinden rahatsız oluyor ve yine kendilerini kullanılmış gibi hissetiyor. Eşine zaman ayırmadan, boşalma odaklı bir cinsellik yaşaması, erkek için sorun teşkil etmese de kadınları incitiyor. Bu nedenle eşler birbirine zaman ayırmalı, cinselliği oldu bittiye getirmeden sindirerek yaşamalı.

5) Gücünü kanıtlama çabası

Kadınların rahatsız oldukları bir diğer konu ise, cinsel ilişki sırasında erkeğin ne kadar iyi seviştiğine dair sözler duymayı istemesi. Gücünü kanıtlama çabasındaki erkeklerin sevişme esnasında konsantre olmadığından yakınan kadınlar, seksin iki kişilik bir oyun olduğunun unutulmamasını istiyor.